Meukow Cognac

Viac ako 150 rokov výroby špičkových koňakov.

Zmyselnosť. Tradícia. Exotika.

 

Vitajte

Meukow značka

Výrobca koňakov Meukow vznikol pred viac než jeden a pol storočím a v tom čase si vybudoval dobré meno vďaka výrobe majstrovských koňakov.

S cieľom podpory jedinečnej identity značky Meukow, Michel Coste hľadal symbol evokujúci jej výnimočnú kvalitu, ktorý by ju zároveň odlíšil.

V roku 1993 vznikol grafický motív pantera, ktorý sa stal ikonickým pre koňaky Meukow. Majestátna šelma perfektne vystihuje silu, eleganciu a pružnosť – charakteristické vlastnosti produktov značky Meukow.

Prevedenie fľaše so symbolom šelmy dvakrát ocenené „Pack d’Or“ francúzskym Národným inštitútom pre dizajn a obaly je dnes všeobecným vyjadrením kvality a žiadostivosti.

História & Tradícia

Začiatky

História Meukow sa začala písať v 19. storočí. V roku 1850, Auguste-Christophe a Gustav Meukow, dvaja bratia zo Silesie, sa na príkaz ruského cára Alexandra II. vydali na cestu do Francúzska zabezpečiť dodávku koňaku pre tamojší súd. Po niekoľkých výpravách sa rozhodli založiť obchodné miesto v meste Cognac a založiť Meukow & Co., písal sa 1. august 1862.

Získavanie prestíže

Za pomoci a vedenia slávnych osobností ako napr. Henri Bouraud, ktorý bol v rokoch 1849 až 1969 starostom Cognacu, spoločnosť stabilne rástla, čoho dôkazom boli prestížne podujatia organizované po celom svete.

Rodina Cognac

V roku 1979 sa Meukow stal členom skupiny patriacej rodine Compagnie de Guyenne, ktorú založil v roku 1969 Michel Coste. Od tohto okamihu a vďaka jeho podpore rozvoja komerčných aktivít získavala značka Meukow Cognac na kvalite a rozširovala ponuku produktov. Produkty Meukow sú v tomto čase distribuované do viac ako 80 krajín.

Cognac

Meukow Kolekcia

Meukow 90

Ideálny ako základ pre koktejly alebo jednoducho pre potešenie z chuti, komplexnej zmesi charakteristickej pre jej silu a trvácnosť.

Meukow VS

Meukow VS vo fľaši s čiernym panterom má vyššiu kvalitu než bežný VS. Tento koňak sa dá piť ako digestívum alebo zmiešaný – s tonikom alebo zázvorovým pivom.

Meukow VSOP

Chutný, aromatický a vyvážený koňak VSOP značky Meukow.  Je úžasný s ľadom alebo len s trochou vody. Vôňa: Ovocná a aromatická vôňa s tónmi korintských hrozienok, pudingu, rebarborovej mrveničky a korenia.

Meukow XO

XO je dokonalý príklad, pretože bol odborne dvakrát destilovaný, miešaný a dvakrát zrel, čoho výsledkom je mimoriadny chuťový profil hodný zlatého pantera, ktorý zdobí fľašu.

Meukow Identita

Tradícia

Perfektná rovnováha sily a pružnosti charakteristickej pre Meukow koňaky je výsledkom práce odborníkov v pivniciach. V súčasnosti Anne Sarteaux pracuje pre Meukow ako hlavná odborníčka od roku 2007 a pokračuje v tradícii a expertíze pri výrobe zdokonaľovanú z generácie na generáciu.

Poklad zrenia

Po dvoch destiláciách vína je starostlivo vybraný eaux-de-vi – Prvotný názov, ktorý alchymisti dali vínnemu destilátu, bol aqua ardens, teda „horľavá voda“. Tá následne zreje v dubových sudoch minimálne dva roky. Odborníci výroby sú strážcami pomaly rodiaceho sa pokladu v dôkladne monitorovaných pivniciach.

Remeslo

Obrovská zodpovednosť, zručnosť, ktorá si pri práci vyžaduje dobrý nos. Ten dokáže rozoznať jednotlivé uvoľňujúce sa arómy a podľa vône určiť, na aký koňak sa eau-de-vie v budúcnosti zmení. Vyžaduje si to roky štúdií chemických procesov, no najmä praktických skúseností. Ale, samozrejme, najväčší predpoklad úspechu v tomto remesle.

Meukow Ocenenia

Meukow fľaša

Prevedenie fľaše so symbolom šelmy dvakrát ocenené „Pack d’Or“ francúzskym Národným inštitútom pre dizajn a obaly je dnes všeobecným vyjadrením kvality a žiadostivosti.

Meukow VS

Najlepší koňak VS – Zlatá medaila
San Francisco World Spirits Competition 2015

Meukow VSOP Superior

Zlatá medaila
San Francisco World Spirits Competition 2015

Zlatá medaila
Cognac Masters, The Spirits Business, Londýn 2011

Strieborná medaila
Winevents, Hong Kong 2011

Zlatá medaila, Cognac Trophy
International Wine & Spirit Competition, Anglicko 2004

Zlatá medaila
Estonian Wine Challenge, 2003

Meukow XO

Zlatá medaila
Cognac Masters, The Spirit Business, Londýn 2013

Strieborná medaila
Winevents Hong Kong, 2014

Strieborná medaila
Vinalies Paris, Francúzsko 2004

Veľkoobchod

Meukow Distribúcia

Firma GULIK
Ing. Peter Gulik – firma GULIK
Povstania č.4
979 01 Rimavská Sobota
Telefón/Fax:
+421 47 563 1296
+421 47 563 2765
E-mail:
gulikfirma@gulik.sk
anna@gulik.sk

 

Firma je výhradným distribútorom cognacu Meukow na Slovensku.

Kontaktný formulár

2 + 5 =